Рођен 29.06.1971. године у Лопарама, општина Лопаре, БиХ, гдје je завршио основну школу. Средњу економску школу завршио je у Тузли 1990., а Факултет физичке културе у Новом Саду 1998. године. По завршетку основних студија, уписuje постдипломске 1999. године, такође на ФФК у Новом Саду. Магистарску тезу под насловом: Морфолошке, моторичке и социолошке карактеристике ученика млађег школског узраста, полазника одбојкашке школе, успјешно je одбранио 02.10.2003. године. Докторску дисертацију под насловом: Утицај различитих програмских садржаја обуке одбојкашке технике на антрополошке карактеристике и ситуационо–моторичку прецизност ученика средњег школског узраста одбранио je на ФФК у Источном Сарајеву 26.12.2006. године.
Живи у Бијељини и ради на Педагошком факултету у Бијељини као ванредни професор на предмету Основи физичке културе, те обавља функцију продекана за наставу. На Факултету физичког васпитања и спорта у Источном Сарајеву предаје предмет Теорија физичке културе. Обављао је функцију предсједника синдикалне организације(дуже од 10 година), и продекана за наставу на Педагошком факултету Универзитета у Источном Сарајеву. Тренутно обавља функцију декана Педагошког факултета Универзитета у Источном Сарајеву.
Активно се бавио одбојком дуги низ година, најприје као играч, а касније и као тренер. Као тренер је до сада постигао запажене резултате (рад са млађим селекцијама и афирмација младих играча, више пута финалиста Купа РС, титула првака РС са екипом Радник из Бијељине у сезони 2004/2005.). У Одбојкашком савезу Републике Српске обављао је функције члана стручног штаба мушке сениорске репрезентације и селектора мушке пионирске репрезентације, те функцију предсједника Стручног Савјета Одбојкашког савеза Републике Српске. Годинама активно учествује у стручном раду Одбојкашког савеза Републике Српске као стручни руководилац кампова млађих селекција, те као предавач на семинарима за стручно усавршавање одбојкашких тренера. Као Директор репрезентације предводио је женску јуниорску репрезентацију на балканском одбојкашком првенству у Обреновцу 2007. године гдје је освојена прва (сребрна) медаља за БиХ. Обављао је функције члана стручног штаба, а касније и селектора сениорске репрезентације БиХ у више квалификационих циклуса за европско и свјетско првенство. Као селектор јуниорске и кадетске мушке репрезентације БиХ, предводио је националну селекцију на неколико балканских првенстава. Тренутно, у Одбојкашком савезу БиХ обавља функцију члана тренерске комисије, а у одбојкашком клубу „Мајевица“ Лопаре је ангажован као спортски директор и тренер мушке одбојкашке екипе каоја се успјешно такмичи у I лиги РС.
Поред стручног ангажовања, активан је и на пољу научно истраживачког рада из области Теорије и Методике наставе физичког васпитања и Одбојке.
Образовање:
· Доктор наука: Утицај различитих програмских садржаја обуке одбојкашке технике на антрополошке карактеристике и ситуационо–моторичку прецизност ученика средњег школског узраста, Факултет физичке културе Пале Универзитета у Источном Сарајеву (2006).
· Магистар: Морфолошке, моторичке и социолошке карактеристике ученика млађег школског узраста, Факултет физичке културе Универзитета у Новом Саду (2003).
· Професор физичког васпитања и дипломирани тренер одбојке: Факултет физичке културе Универзитета у Новом Саду (1998).
Звања:
· 2000 - асистент – Учитељски факултет, Бијељина
· 2006 - виши асистент - Педагошки факултет, Бијељина
· 2008 - доцент – Факултет физичког васпитања и спорта, Пале
Област научног истраживања:
· Кинезиологија
· Кинезиолошка методика
· Спортске и рехабилитационе науке
Предмети:
Остале важне информације:
Пројекти:
Чланствоунаучнимистручниморганизацијамаилиудружењима:
Одабране референце:
Објављени научни радови
Учешће на конгресима и научним скуповима:
Стевић, Д., Митровић, Н., Шишљагић, Д. (2016). Разлике у статусу свода стопала између дечака и девојчица предшколског узраста из Бијељине. Седми међународни научни скуп “Научно-технолошке и друштвeне промјене и њихов утицај на систем образовања и васпитања”. Бијељина: Педагошки факултет. Универзитет у Источном Сарајеву.
Митровић, Н., Стевић, Д., Томић, Д. (2016). Преваленца деформитета кичменог стуба код деце млађег школског узраста из Бијељине. Седми међународни научни скуп “Научно-технолошке и друштвeне промјене и њихов утицај на систем образовања и васпитања”. Бијељина: Педагошки факултет. Универзитет у Источном Сарајеву.
Stević, D., Mitrović, N., Stević, D. (2017). Razlike u zastupljenosti deformiteta kičmenog stuba između dečaka mlađeg školskog uzrasta iz Foče i Bijeljine. 4.Međunarodna naučna konferencija „Antropološki i teoantropološki pogled na fizičke aktivnosti od Konstantina velikog do danas”. Kopaonik: Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja. Univerzitet u Prištini.
Радови који су прихваћени за штампу:
Митровић, Н., Стевић, Д. (Прихвaћeн зa штaмпу). Разлике у статусу свода стопала између дечака и девојчица предшколског узраста из Бијељине. Нoвa шкoлa.
Стевић, Д., Митровић, Н., Томић, Д. Шишљагић, Д. (Прихвaћeн зa штaмпу). Преваленца деформитета кичменог стуба код деце млађег школског узраста из Бијељине. Нoвa шкoлa.
Stević, D., Mitrović, N., Stević, D. (Prihvaćen za štampu). Razlike u zastupljenosti deformiteta kičmenog stuba između dečaka mlađeg školskog uzrasta iz Foče i Bijeljine. Kinesiometrics.
Mitrović, N., Stević, D. (Prihvaćen za štampu). Razlike u funkcionalnim sposobnostima dečaka mlađeg školskog uzrasta nakon primene posebno programiranog transformacionog procesa. Sport i zdravlje.
Mitrović, N., Stević, D. (Prihvaćen za štampu). Razlike u motoričkim sposobnostima dečaka mlađeg školskog uzrasta nakon primene eksperimentalnog tretmana tekvonda. Bijeljinski metodički časopis.
Објављени уџбеници и практикуми:
Stević, D. (2008). Teorija fizičke kulture. Bijeljina: Pedagoški fakultet.
Stević, D., Mitrović, N. (2017). Kineziometrija – praktikum. Bijeljina: Pedagoški fakultet.
Pelemiš, M., Trakilović, D., Stević, D., Trakilović, J. (2005).Sport, ritmika, muzika. Priručnik za mlađi školski uzrast. Istočno Sarajevo: Zavod za udžbenike i nastavna sredstva.
Студирај паметно, студирај Педагошки факултет!